Gezond hondenvoer bestaat uit 50% proteïnen, 40% groenten en 10% koolhydraten. Dit kan je halen uit zowel vers vlees als hondenbrokken. Er is een verschil tussen beide, maar welke je verkiest hangt vooral af van persoonlijke voorkeur.
Vers vlees is vaak iets gezonder dan brokken, er blijven minder resten hangen aan hun tanden evenals verkiezen vele honden vers vlees boven hondenbrokken. Het nadeel is dat je vaak plaats moet voorzien in je vriezer.
Goede hondenbrokken moeten zeker niet onderdoen voor vers vlees. De voordelen zijn dat je er +- 50% minder van per dag moet geven dan vers vlees en ze zijn makkelijker en langer te bewaren.
Hoeveel moet ik per dag geven aan mijn hond?
Een puppy tot 10 maanden moet tussen de 30 en 50 gram per kilogram lichaamsgewicht aan vers hondenvlees hebben.
Een volwassen hond moet tussen de 20 en 30 gram per kilogram lichaamsgewicht aan vers hondenvlees hebben.
Geef je jouw hond hondenbrokken, dan geef je 50% minder dan vers vlees per dag.
Je merkt dat het aantal gram per kilogram wat kan verschillen. Dit heeft te maken met verschillende factoren. Een actieve hond mag wat meer per dag eten dan een niet actieve hond. Zogende en drachtige honden mogen ook wat meer eten per dag. Wanneer je hond oud is of gevoelig voor overgewicht kan je deze beter wat minder geven. Je kan je best aan een vast schema houden en na enkele weken evalueren en hierop het schema aanpassen.
Bij welke voeding heeft mijn hond weinig ontlasting?
Heeft jouw hond last van veel ontlasting? Dan komt dit meestal door te veel koolhydraten. Door licht verteerbare koolhydraten zoals rijst en maïs voorkom je te veel ontlasting. Verse hondenvlees is vaak ook een winnaar voor een betere en gezondere ontlasting.
Vers vlees in de vorm van diepvriesvlees.
Wijzelf hebben een shiba en akita en verkiezen vers hondenvoer in de vorm van diepvriesvlees. Het neemt dan wel wat plaats in de diepvriezer en je moet ervoor zorgen dat je op tijd je diepvriesvoer uitneemt zodat je ontdooit en niet te koud is. Wij merken dat beide honden vers vlees veel beter verwerken dan hondenbrokken. Hondenbrokken nemen wij enkel wanneer we op reis zijn met de honden. Bij het geven van hondenbrokken merken wij dat onze honden veel meer per dag ontlasting hebben en hier veel meer moeite mee hebben.